Vítr trhal střechu

Část střechy nad jičínským kulturním domem potrhal o víkendu silný poryv větru, který v regionu polámal například také několik stromů. Podle hrubého odhadu se škody způsobené na střeše sokolovny pohybují kolem 150 tisíc korun, uvedl vedoucí jičínské radnice Petr Bareš. Při odklízení plechů a zajištění místa proti dalšímu poškození pomáhaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů z Jičína a také pracovníci Technických služeb města. „Poškozená krytina se musela velmi rychle zajistit, protože hrozilo, že by mohlo dojít k jejímu strhnutí na sousední zástavbu. Na její místo se zatím provizorně přidělala lepenka, aby nedošlo k případnému promočení sálu kulturního domu a tím poškození interiéru, například štukové výzdoby,“ popsal nedělní zásah Bareš. V loňském roce přitom sokolové ve spolupráci s městem provedli zhruba milionovou rekonstrukci střechy v jiné části budovy. Letos tak budou práce zřejmě pokračovat.