Plameny ničily objekt továrny v Hradecké ulici

Škody za více než dva miliony korun má na svědomí páteční požár bývalé továrny zaměřené na dřevovýrobu v Hradecké ulici v Jičíně. Plameny zachvátily areál firmy Wolf a i přes snahu několika hasičských jednotek velká část průmyslového komplexu lehla popelem. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčiny vznícení jsou stále v šetření.

„Ohledání místa činu probíhalo o víkendu a pokračuje i dnes,“ informovala začátkem týdne mluvčí jičínských policie Hana Klečalová. Kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru prověřují několik verzí, jak požár vznikl. Vznícení prázdného areálu mohla způsobit například závada na elektroinstalaci, vyloučit však nelze ani jiné důvody.

„Hlavní je, že při požáru nebyl nikdo zraněn A že nedošlo ke vznícení okolních objektů,“ uvedla Klečalová

Požár se podle mluvčí krajských hasičů Martiny Žahourové v relativně krátkém čase rozšířil na plochu čtyřicet krát čtyřicet metrů a plameny zničily tovární haly včetně sousední kotelny.

Škody v hodnotě desítek až stovek tisíc korun vznikly i na vedlejších objektech. Vlivem vysokého žáru popraskala například skleněná výplň výlohy na protější prodejně čtyřkolek a ze stejného důvodu došlo také k poničení oken, dveří a reklamní tabule sousedního autosalonu. O svůj majetek se v první chvíli obávali i někteří majitelé vozidel zaparkovaných přes silnici u sousedního autoservisu. Vozidla se snažili narychlo přeparkovat dál od žárem sálající továrny, kterou pohltily plameny a černý dým stoupající několik desítek metrů vysoko. Sloupec kouře byl viditelný i poměrně daleko od Jičína.

„Požár zasáhl areál, který dříve sloužil k truhlářské výrobě. V současné době byla část skladu pronajímána a vyklizena po bývalém nájemníkovi, který se zaměřoval na výrobu oken. V době požáru se tak nikdo uvnitř objektu nenacházel,“ upřesnila Žahourková

Požár, u kterého zasahovalo šest jednotek hasičů, způsobil ve městě dopravní zácpy, protože část Hradecké ulice, která je jednou z hlavních dopravních tepen v Jičíně, byla uzavřena. „ˇUsek v Hradecké ulici byl na dlouhou dobu v obou směrech uzavřen. Policisté na místě ještě dlouho odkláněli dopravu po vedlejších místních komunikacích,“ doplnila Klečalová. Některé domácnosti a firmy pocítily krátkodobě i nedostatek vody ve vodovodní síti. „Hasiči zřídili na místě kyvadlovou dopravu a kvůli nízkému tlaku v hydrantové síti doplňovali vodu do cisteren ze vzdálenějších vodních zdrojů “ uvedla Žahourková

(jn)

Požár truhlárny Přes dva miliony korun se odhaduje celková výše škod, kterou způsobil páteční požár areálu firmy Wolf v Jičíně. Plameny likvidovalo šest hasičských jednotek z Jičína a okolí, které dostali požár pod kontrolu po necelé hodině od příjezdu na místo zásahu. Foto: jn